top of page

Coś poszło nie tak...

  • kingazaw
  • 22 lut 2019
  • 3 minut(y) czytania

Bum !!! Umówiłaś się na stylizację rzęs, przyszła Stylistka, zrobiła swoją pracę, patrzysz w lustro i ... no cóż ...nie jest to to czego oczekiwałaś... W takiej sytuacji masz kilka wyjść, Droga Klientko.



Pierwsze: nic nie mówisz bo się krępujesz albo nie chcesz urazić drugiej strony albo masz jeszcze inny dziwny powód, Stylistka wychodzi, mijają 2 dni a Ty dalej męczysz się ze swoim wyglądem. I wtedy, w akcie rozpaczy, kontaktujesz się ze Stylistką aby uzewnętrznić swoje żale. I wtedy co ma zrobić Stylistka? Poświęcić kolejne 2 albo 3 godziny na Twoją wizytę? żeby poprawić rzęsy albo zmienić stylizację? I pewnie jeszcze miałaby to zrobić w ramach ceny za poprzednią usługę?


Wniosek: Jeśli od razu widzisz, że coś jest nie tak albo nie podoba Ci się praca wykonana na Twoich oczach to mów o tym otwarcie i to od razu !!! Bo jak wyjdziesz od Stylistki to jest już musztarda po obiedzie. Dopóki usługa trwa możecie porozmawiać, możecie wyjaśnić swoje wątpliwości, dojść do porozumienia. W najgorszym wypadku, Stylistka zdejmie aplikację i rozchodzicie się w tzw.zgodzie.


Druga sytuacja: robisz rzęski, zabieg się kończy, wszystko wygląda pięknie i jest fantastycznie. Idziesz do domu, dbasz o rzęsy jak przykazała Stylistka. I bum ! Po dwóch dniach rzęsy zaczynają się sypać. Pierwsze co musisz sprawdzić to to czy odpadają same sztuczne rzęsy czy razem z rzęsami naturalnymi. Jeśli rzęsy sztuczne odpadają z naturalnymi oznacza to, że np.rzęsy zostały zbyt obciążone lub jest to reakcja alergiczna na któryś z preparatów lub możliwe, że trafiłyście w okres wymiany rzęs lub inne powody. Natomiast jeśli rzęsy sztuczne odpadają bez rzęs naturalnych to oznacza, że zawiodło wiązanie kleju - przyczyn może być wiele, niekoniecznie z winy Stylistki. Bardzo ważne jest aby jak najszybciej zgłosić swoje objawy i wątpliwości Stylistce, spotkać się, gdyż Stylistka musi zobaczyć jak wyglądają rzęsy naturalne oraz skóra powieki i najlepiej jak byś miała ze sobą kilka sztuk rzęs, które wypadły. Bardzo ważne jest aby takie rzeczy zgłaszać jak najszybciej:

- do 3 dni Stylistka może to przyjąć jako reklamację,

- po upływie 3 dni nie będzie w stanie stwierdzić co zawiniło i nie masz szansy na reklamację.


Wniosek: jeśli cokolwiek związanego z rzęsami lub okiem zaniepokoi Cię zaraz po usłudze, natychmiast zgłaszaj to Stylistce !!! Nie czekaj myśląc: a może przejdzie...

Im dłużej czekasz tym masz mniejsze szanse na pomoc ze strony Stylistki i są mniejsze szanse na wyjaśnienie sytuacji. Już nie wspomnę o tym, że oko jest bardzo delikatnym i wartościowym narządem więc tutaj nie ma żartów.


Inną kwestią jest fakt, że szybkie zgłoszenie o występujących nieprawidłowościach Stylistce jest bardzo ważne ze względu na to, że w ciągu dnia wykonuje Ona kilka zabiegów. Jeśli okazałoby się, że któryś z preparatów zawiódł to wyobraź sobie, Droga Klientko, ile będzie miała Stylistka pracy dodatkowej jeśli nie zgłosisz Jej, że np.rzęsy odpadły już na następny dzień. Szanujmy siebie i dbajmy o siebie :)


Wszelkie komplikacje po zabiegu mogą być spowodowane alergiami lub podrażnieniem oka. Ale to temat na oddzielny artykuł :)


Za źle wykonane usługi, według strony infor.pl, możesz zrobić następujące rzeczy, cyt.:

W tej sytuacji możliwość złożenia reklamacji istnieje, jednak jest ona bardziej rygorystyczna niż przy reklamacji towaru.

Każda osoba wybierająca się do zakładu kosmetycznego musi mieć świadomość, że za daną usługę będzie musiała zapłacić nawet, jeżeli nie będzie zadowolona z efektu. Zagadnienie to zostało uregulowane w kodeksie cywilnym, z którego wyraźnie wynika, iż nie może uchylać się od obowiązku uiszczenia zapłaty za wykonaną usługę.

W sytuacji, gdy nie jesteśmy zadowoleni z danej usługi mamy prawo żądać dokonania poprawki na koszt usługodawcy. Powinno to nastąpić w jak najkrótszym terminie.

Drugą opcją jak nam w tej sytuacji przysługuje jest możliwość odstąpienie a od umowy. Dotyczy to jednak istotnych wad, a ciężar ich udowodnienia spoczywa na usługobiorcy, co w rzeczywistości jest trudne do wykazania.

Istnieje również możliwość zażądania obniżenia ceny usługi - przy nieistotnych wadach.

Podniesienie ceny usługi

Gdy usługodawca podniesie cenę usługi w jej trakcie poprzez wykonanie dodatkowych prac bez zgody usługobiorcy, nie może on żądać od nas zapłacenia wyższej ceny.

Jednak w sytuacji, gdy prace dodatkowe okazały się niezbędne, a usługodawca zachowując należytą staranność nie mógł ich przewidzieć, wtedy mamy obowiązek zapłaty wyższego wynagrodzenia.

Podstawa prawna:

ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).



 
 
 

Comentários


Dołącz do listy mailingowej. Będziesz pierwsza wiedziała o nowych postach, usługach i promocjach !!!

© 2023 by Richard Spell.

Proudly created with Wix.com

bottom of page