top of page

BB Glow

zabieg pielęgnacyjno -upiększający

Zabieg jest nowinką na rynku zakresu kosmetologii estetycznej.

 

Rozjaśnia, rozświetla, ujednolica kolor, wygładza skórę.

Wyglądaj świeżo i promiennie, jakbyś dopiero wstała, przez cały rok!

Zabieg ma na celu odmładzenie i rozjaśnienie cery z bezpieczną mezoterapią mikroigłową.  Dedykowany jest dla osób z cerą problematyczną, z przebarwieniami, cerą naczynkową czy wrażliwą i skłonną do zaczerwienień, z niedoskonałościami czy nawet bliznami, dla osób z cerą dojrzałą i z plamami starczymi, dla osób które chcą nawilżyć, wyrównać koloryt i odcień skóry, idealny dla każdego rodzaju cery.

Zabieg może być wykonywany na każdej problematycznej części ciała, takiej jak np. ręce, szyja, dekolt...

Już po pierwszym zabiegu przebarwienia posłoneczne, spowodowane trądzikiem czy fotostarzeniem znacznie zmniejszają swoją widoczność (ale nie znikną !)

Więc jeśli masz:
– skórę odwodnioną, matową i poszarzałą,
– skórę nierównomiernego kolorytu,
– plamy posłoneczne, starcze zlokalizowanych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
– cienie pod oczami,
– chcesz  zmniejszyć widoczności piegów, porów.

 

Efekty widoczne po zastosowaniu serii BB GLOW to:
– stopniowy efekt rozjaśnienia,
– rewitalizacja i nawilżenie skóry,
– przywrócenie równomiernego kolorytu skóry i promiennej cery,
– neutralizacja wolnych rodników,
– redukowanie przebarwień,
– stymulowanie odnowy naskórka.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i zupełnie bezkrwawy. Igły, które wtłaczają pigment nie przechodzą nawet do skóry właściwej.

Rekomendujemy serię 4 – 6 zabiegów w odstępach co 14 – 21 dni. Po pierwszym zabiegu efekt może utrzymać się do 2 tygodni.

Wykonanie serii 4 zabiegów pozwala utrwalić efekt nawet do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:

Oprócz standardowych przeciwwskazań przed zabiegami kosmetologicznymi tj. choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, ważne jest aby nie wykonywać zabiegu w przypadku wystąpienia gorączki, opryszczki, stanów zapalnych skóry, łuszczycy oraz przy stosowaniu sterydów i retinoidów.

BB GLOW to innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego, składników odżywczych, flory bakteryjnej, cząsteczek pigmentu oraz rozświetlacza odbijającego drobinki światła.

UWAGA !!! To nie jest zabieg bankietowy, skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Po jednym zabiegu będzie widoczne rozjaśnienie cery i jej rozświetlenie. Dopiero przy serii zabiegów będzie widoczne wyrównanie kolorytu. UWAGA !!! To nie jest makijaż permanentny i zabieg w efekcie NIE DA efektu trwałego podkładu!

Efekt zabiegu można wzmocnić użyciem dodatkowych ampułek dedykowanych dla potrzeb każdej skóry.

3logo napis.jpg

Oczyszczanie manualne (mechaniczne)

twarzowy

Zabieg przeznaczony jest dla skóry twarzy, szyi i dekoltu, bądź plecach i ramionach, gdy jest zanieczyszczona, posiada zaskórniki i prosaki. Po zabiegu skóra będzie oczyszczona i rozświetlona, z poprawionym kolorytem i będzie lepiej przyswajać substancje aktywne z preparatów kosmetycznych. Manualne oczyszczanie to zabieg delikatnie bolesny i wymagający odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, gdyż podczas zabiegu skóra zostaje lekko podrażniona, a miejsca po usunięciu prosaków muszą ulec zagojeniu.

Warto poprzedzić oczyszczaniem manualnym inne serie zabiegowe.

Zabieg manualnego oczyszczania polecany jest szczególnie u osób z nadmiernym łojotokiem, trądzikiem pospolitym, trądzikiem wieku dojrzałego oraz w celu usunięcia drobnych zaskórników przy każdym typie cery. Zabieg jest umiarkowanie bolesny, w zależności od potrzeb może być wykonywane wyciskanie lub nakłucie igłą.

Przebieg zabiegu oczyszczania manualnego:

 

  • Demakijaż i oczyszczenie

  • Rozpulchnienie skóry

    Przy użyciu wapozonu i specjalnej maski rozpulchniającej następuje zmiękczenie skóry i otwarcie porów skóry.

  • Manualne (ręczne) oczyszczanie skóry

  • Dezynfekcja skóry przy użyciu prądów d’Arsonvala

  • Maska ściągająca

  • Maska łagodząca

  • Krem

  • Czas zabiegu do 2h i zależy od miejsca poddanego zabiegowi.

Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania manualnego

otwarte rany lub uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym, choroby wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybicze skóry, aktywne choroby zapalne skóry (np. AZS, wyprysk, łuszczyca), skłonność do powstawania bliznowców, trądzik ze stanem zapalnym (np. krostkowy, ropny), trądzik różowaty, nowotwory, świeża opalenizna (skóra zaczerwieniona).

Depilacja woskiem

Woskowanie

Odprężająco - modelujący masaż twarzy, szyi i dekoltu

Systematycznie wykonywany masaż twarzy poprawia stan skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji. A połączony z umiejętnie dobranym kosmetykiem w widoczny sposób ujmuje lat.

W ostatnim czasie masaż twarzy stał się mniej istotnym elementem codziennej pielęgnacji. Stało się tak z powodu rosnącej popularności zabiegów medycyny estetycznej i korzystania ze specjalistycznej aparatury mającej nam zapewnić młody, piękny wygląd.

Masaż twarzy, szyi o dekoltu nie tylko usprawnia wchłanianie się kosmetyków, ale również pobudza krążenie krwi i limfy, poprawia koloryt skóry i działa przeciwzmarszczkowo, działa ujędrniająco. Dodatkowo jest to zabieg bardzo relaksujący i przyjemny.

Masaż nie cofnie wszystkich niekorzystnych zmian, ale naprawdę może zdziałać cuda:

  • odmładza

  • usuwa obrzęki

  • poprawia krążenie

  • przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków odżywia, liftinguje, ujędrnia

  • poprawia koloryt skóry

  • odpręża

  • zmarszczki stają się mniej widoczne i łagodnieją rysy.

Masaż głowy

Peeling enzymatyczny i mechaniczny, pielęgnacyjne maski algowe, kremowe, ampułki, serum

Peeling enzymatyczny (nazywany również eksfoliacją) to kontrolowany proces usuwania zrogowaciałych komórek naskórka. Zlikwidowanie zbędnej warstwy skóry oraz pobudzenie krążenia powoduje, że składniki aktywne zawarte w preparatach odżywczych oraz nawilżających mogą działać efektywniej. Peeling wykonywany za pomocą preparatów zawierających enzymy  jest procesem najłagodniejszym.

Peelingi enzymatyczne są rekomendowane do każdego typu cery (suchej, tłustej i mieszanej). Mogą z nich korzystać osoby, które mają skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień lub pokrytą drobnymi niedoskonałościami czy trądzikiem (delikatne działanie enzymów nie spowoduje pękania wyprysków). Również cera naczynkowa może być złuszczana przy użyciu tego typu zabiegu. Nie ma także przeciwwskazań stosowania eksfoliacji enzymatycznych przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Na dzień przed wykonaniem peelingu enzymatycznego nie należy:

  • stosować żadnych środków, które zwierają kwasy oraz retinol

  • powierzchnia skóry nie powinna być podrażniona na skutek wykonania depilacji czy mikrodermabrazji.

Złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka przy użyciu tego zabiegu nie ma większych przeciwwskazań oraz skutków ubocznych. 

Peeling enzymatyczny warto wykonywać regularnie raz w tygodniu, a dla optymalizacji efektów nie dopuścić do przerwy pomiędzy zabiegami dłuższej niż trzy tygodnie. Bezpiecznie można z niego korzystać bez względu na porę roku oraz niezależnie od zbliżających się ważnych okolicznościowych wydarzeń. Peeling enzymatyczny nie jest jednak polecany w momencie, kiedy na skórze są widoczne rany otwarte i zadrapania. Przeciwwskazaniem do peelingu enzymatycznego są także ostre stany zapalne i wykwity z wysiękami oraz reakcje alergiczne na składniki kosmetyku.

Peeling mechaniczny nie jest przeznaczony dla osób o wrażliwej bądź problematycznej skórze. Wyróżnia się peeling drobnoziarnisty (stosowany na skórę twarzy, szyi i dekoltu) i gruboziarnisty (przeznaczony do skóry ciała i stóp). 

Poprawia mikrokrążenie krwi oraz wygląd i koloryt skóry. Zabieg złuszcza martwy naskórek, pomaga w usuwaniu zmian potrądzikowych, małych blizn i wygładza drobne zmarszczki. Przywraca skórze blask i ułatwia przyswajanie substancji odżywczych z innych kosmetyków. Odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie łoju i przywraca skórze witalność. Skóra natychmiast zyskuje miękkość i staje się promienna. Zabieg bardzo dobrze wygładza i wyrównuje powierzchnię skóry oraz rozjaśnia przebarwienia. W przypadku stosowania na ciało (uda, pośladki czy brzuch) peeling mechaniczny jest pomocny w usuwaniu rozstępów i zwiotczeń skóry oraz w walce z cellulitem.

Peeling mechaniczny jest niewskazany dla osób:

  • o wrażliwej, suchej i naczynkowej skórze

  • przy aktywnym trądziku, przy stanach zapalnych skóry

  • z chorobami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi skóry

  • leczonych retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy

  • korzystających z terapii światłoleczniczych, krioterapii i kriochirurgii w krótkim okresie poprzedzającym zabieg

  • z uszkodzoną ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi

  • trądzik różowaty, liczne znamiona

  • alergia na środek złuszczający lub jakikolwiek jego składnik.

Najlepiej stosować peeling mechaniczny 1–2 razy w tygodniu. 

Maseczka algowa lub kremowa może dawać różne efekty w zależności od jej składu. Wszystkie pielęgnują cerę i łagodzą podrażnienia w zależności od potrzeb skóry.

Maska algowa łagodzi podrażnioną skórę, zwęża pory, redukuje stany zapalne, odżywia, wygładza, nawilża, regeneruje, a także uszczelnia naczynia krwionośne. Maski algowe zawdzięczają tak szerokie działanie algom, a także substancjom, które się do nich dodaje.

Algi są źródłem witamin i minerałów, m.in.:

  • witamin z grupy B, witaminy C, witamin A, E oraz PP,

  • wapnia, potasu, miedzi, cynku, fosforu i żelaza.

Do masek algowych dodaje się np. spirulinę, wyciągi roślinne, m.in. z żurawiny, gruszki, orchidei, fiołka, aloesu, złoto koloidalne, kwas hialuronowy, witaminę C, cynk i inne substancje działające w określony sposób na cerę.

Maseczka z alg polecana jest osobom w różnym wieku, jeśli nie występują przeciwwskazania.

Masek algowych nie powinny robić osoby:

  • chorujące na astmę,

  • z otwartymi rana w okolicy zabiegowej,

  • stosujące kurację sterydami lub antybiotykową.

Co do stosowania masek algowych w ciąży zdania są podzielone,

a brakuje naukowych badań jednoznacznie potwierdzających

ub obalających tezę o szkodliwości alg dla ciężarnych.

Dopełnieniem każdego zabiegu mogą być dodatkowo stosowane specjalne ampułki lub sera dobrane odpowiednio do potrzeb skóry: ujędrniające, liftingujące, oczyszczające, rozświetlające, nawilżające, łagodzące, z witaminami i wiele innych. Wskazane przy każdym pielęgnacyjnym zabiegu kosmetycznym, dodatkowo gdy skóra jest profesjonalnie oczyszczona lub jako dodatek do masażu twarzy gdzie skóra odpowiednio przygotowana z większą efektywnością będzie wchłaniała preparat.

Działa dezynfekująco i bakteriobójczo, poprawia krążenie i odżywia. 

Urządzenie wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala wysokiej częstotliwości o gasnącym przebiegu fali. Podczas zabiegu na zewnątrz szklanej peloty wytwarza się ozon, który ma działanie bakteriobójcze i dezynfekujące. Natomiast wewnątrz peloty wytwarzają się gazy szlachetne, przez co świeci ona na niebiesko. Działanie prądów d’Arsonvala polega na bezpośrednim wytworzeniu minimalnej ilości ciepła w tkankach w czasie oddziaływania energii elektromagnetycznej na organizm. Darsonwalizacja zastosowana na skórę głowy pobudza krążenie oraz cebulki włosów. 

 

Często stosowana po manualnym oczyszczaniu skóry,

jednak równie dobrze można go traktować jako odrębny zabieg dezynfekujący oraz

bakteriobójczy. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem zdjąć wszystkie metalowe ozdoby

i nie opierać się o metalowe poręcze fotela. Ma działanie pobudzające oraz

zwiększa ukrwienie skóry.

Zabieg doskonale sprawdzi się u osób z cerą tłustą i trądzikową, a także borykających się

z bliznami potrądzikowymi oraz przebarwieniami. Przyspiesza gojenie, łagodzi zmiany

trądzikowe, rozjaśnia cerę. Na efekty nie trzeba długo czekać – poprawa skóry jest

natychmiastowa. Po serii zabiegów efekt jest bardzo widoczny oraz długotrwały.

Warto dodać, że dzięki zabiegom zwiększa się również wchłanianie preparatów kosmetycznych.

Darsonwalizacja ma zastosowanie: 
- przy leczeniu nerwobóli, 
- świądu, 
- zaburzeniach czucia, 
- łojotoku, 
- łysieniu plackowatym, 
- pobudzeniu krążenia, 
- dezynfekcji skóry, przed i po woskowaniu, 
- dezynfekcji skóry po mechanicznym oczyszczaniu cery, 
- przy opryszczce 
- przy makijażu permanentnym ust

Przeciwwskazania do darsonwalizacji miejscowej: 
- trądzik różowaty, 
- przerwana ciągłość skóry, 
- stany alergiczne, 
- cera naczyniowa, 
- teleangiektazje.

 

 

 

 

 

 

 

Zabieg eksfoliacji kwasami pozwala na unormowanie procesu nadmiernego przetłuszczania, spłyca blizny i drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory, nadaje skórze gładkość i widocznie ją rozświetla. Jest polecany dla wszystkich osób, które chcą odświeżyć skórę oraz profilaktycznie w celu zapobiegania tworzeniu się zmarszczek i opóźnienia procesów starzenia.

W zależności od rodzaju lub stężenia użytych kwasów, eksfoliacja działa płycej lub głębiej, docierając nawet do skóry właściwej. Głębokość oraz intensywność złuszczania dobierane są indywidualnie, w zależności od rodzaju problemu. Sam zabieg eskfoliacji polega na dokładnym i dogłębnym usunięciu martwego naskórka, co z kolei stymuluje głębsze warstwy skóry do wytężonej odnowy i produkcji kolagenu oraz elastyny.

Wskazania:

  • rozjaśnia przebarwienia posłoneczne

  • ujednolica koloryt skóry

  • nawilża

  • zmniejsza szorstkość i grubość warstwy rogowej naskórka

  • zmniejsza rozszerzone ujścia gruczołów łojowych skóry

  • przyspiesza gojenie wykwitów trądzikowych

  • ogranicza łojotok

  • poprawia wnikanie składników aktywnych

  • powoduje aktywację syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego

  • przeznaczona do wszystkich rodzajów skóry

  • bezbolesna, nieinwazyjna, bezpieczna metoda

  • pozwala wrócić od razu do codziennych obowiązków

Po zabiegu eksfoliacji kwasami

  • należy unikać promieni UV -wykluczone jest opalanie, solarium;

  • nie należy kąpać się w chlorowanej wodzie;

  • należy unikać wysiłku fizycznego w ciągu 48h po zabiegu;

  • nie można wykonywać peelingów mechanicznych lub chemicznych, niewskazane są inne zabiegi mocno podrażniające skórę;

  • należy stosować filtr z SPF minimum 30, najlepiej 50;

  • należy intensywnie nawilżać skórę.

Przeciwwskazania do peelingu chemicznego

  • eksfoliacja kwasami nie jest zalecana w okresie letnim, ponieważ skórę po zabiegu należy chronić od działania promieni UV (z wyłączeniem kwasów: Kwas migdałowy, Kwas azelainowy, Kwas szikimowy, Kwas fitowy, Kwas L-askorbinowy, Kwas laktobionowy, Kwas ferulowy, Kwas hydroksybursztynowy (jabłkowy));

  • podrażnienia;

  • stany ropne skóry;

  • wyprysk (egzema);

  • aktywna opryszczka;

  • skóra z ubytkami (rany, skaleczenia, otarcia);

  • stan po zabiegu chirurgicznym w miejscu planowanego zabiegu kwasami (do 2 miesięcy);

  • stan po krioterapii (do 6 miesięcy);

  • nerwica naczyniowa;

  • ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) - wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej;

  • ciąża, karmienie piersią;

  • łuszczyca;

  • doustna terapia pochodnymi wit. A - wymagana co najmniej półroczna przerwa;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ :)

twarzowy
Maseczka z błota

Prądy D'arsonvala - darsonwalizacja

jak_darsonval_działa_na_włosy.JPG
dasonval.jpg

Eksfoliacja kwasami

(peeling chemiczny)

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usunięciu włosków przy użyciu podgrzanego wosku. Aby można było skutecznie wykonać woskowanie, włoski muszą mieć minimalną długość 4 mm. 

Depilacja woskiem służy do usuwania nadmiaru włosów z okolic:

  • twarzy;

  • pach;

  • rąk;

  • łydek;

  • ud;

  • okolic bikini.

 

Przeciwwskazania

  • świeże rany, blizny;

  • brodawki;

  • podrażnienia skóry;

  • świeża opalenizna;

  • rozszerzone naczynka włosowate;

  • żylaki;

  • obrzęki;

  • wrastające włosy;

  • stany zapalne i ropne skóry;

  • stany gorączkowe;

  • cukrzyca;

  • choroby skóry, takie jak łuszczyca;

  • wczesna i zaawansowana ciąża;

  • epilepsja;

  • słaba krzepliwość krwi i przyjmowanie leków rozrzedzających krew;

  • uczulenie na wosk;

  • włosy krótsze niż 4 mm.

 

Objawy niepożądane po depilacji woskiem

Jeśli depilacja woskiem zostanie przeprowadzona nieumiejętnie, mogą pojawiać się podrażnienia – wynikające np. z ponownego nakładania wosku w tym samym miejscu lub nieumiejętnego zrywania paska flizeliny. W okolicach skóry wrażliwej (np. bikini) może pojawić się zapalenie mieszków włosowych. Dlatego istotną czynnością zabiegową jest dezynfekcja skóry przed i po zabiegu, m.in. przy użyciu prądów d’Arsonvala.. Uniemożliwia to drobnoustrojom wniknięcie do organizmu przez mikrouszkodzenia powstałe na powierzchni skóry podczas zabiegu.

 

Częstotliwość zabiegów

Ponieważ depilacja woskiem polega na usuwaniu włosa wraz z cebulką, okres jego regeneracji jest dłuższy i wynosi ok. 2-4 tygodnie. Po takim czasie trzeba powtórzyć zabieg. Dla wielu osób mankamentem tej metody jest fakt, że z przeprowadzeniem zabiegu trzeba czekać do momentu, aż włosy urosną na długość 4 mm.

bottom of page